Afval in Twenterand vorig jaar beter gescheiden

Goed nieuws! De inwoners van Twenterand hebben hun afval in 2024 beter gescheiden dan in voorgaande jaren. Er zijn meer grondstoffen en minder restafval ingezameld. En Twenterand doet het op dit gebied aanzienlijk beter dan het landelijk gemiddelde. Dat blijkt uit de grondstoffenmonitor van ROVA

Scheidingspercentage

Ieder jaar maakt afvalverwerker ROVA een verslag van de hoeveelheid afval die in een gemeente is ingezameld, en van de verhouding tussen de verschillende soorten afval. Die verhouding noemen we het scheidingspercentage. Het scheidingspercentage is belangrijk omdat we meer grondstoffen willen inzamelen en minder restafval. 

Hoe hoger het scheidingspercentage, hoe meer grondstoffen hergebruikt kunnen worden. Landelijk is de doelstelling 75%. Twenterand heeft een scheidingspercentage van 86% en zit daar dus ruim boven. Sinds 1 januari 2024 wordt het restafval één keer per 6 weken ingezameld en dat heeft een positief effect.  

Waarom is het belangrijk om afval te scheiden? 

Goede kwaliteit grondstoffen worden steeds belangrijker omdat er nieuwe producten van gemaakt kunnen worden. Dat is beter voor het milieu en het zorgt voor een minder grote afvalberg. Dat is gunstig voor uw portemonnee want een kleinere afvalberg betekent dat de afvalstoffenheffing minder snel omhoog gaat. Ook ligt er vanuit Europa een nieuwe norm: in 2035 moet 65 procent van ons afval gerecycled worden. 

Vergeleken met andere gemeentes scheidt Twenterand het afval al heel goed. Maar het kan nog beter! Helaas komen nog niet alle grondstoffen op de juiste plek terecht. Er zitten nog vaak grondstoffen in de grijze container die heel goed kunnen worden hergebruikt: gft-afval, verpakkingen, glas, textiel en papier. En ook grof huishoudelijk afval (bijvoorbeeld een stofzuigerslang, tapijt of bouwafval) hoort niet in de grijze container thuis. 

Wat kunt u zelf doen?

Op de afbeelding hieronder kunt u zien wat er in Twenterand allemaal in de grijze container wordt teruggevonden. Alleen de reststoffen (het donkergrijze blok) horen in de grijze container. De andere kleuren horen op een andere plek. Help ons een handje door uw afval op de juiste plek af te (laten) voeren. Op https://www.twenterand.nl/welk-afval-waar leest u voor alle soorten afval waar ze thuishoren.