Diamanten huwelijk voor Alie en Freek Reimink

Afgelopen week vierden Alie en Freek Reimink hun 60-jarig huwelijk: een mooi en bijzonder jubileum. Burgemeester Gerrit Jan Gorter bracht het echtpaar een bezoek om hen namens de gemeente Twenterand te feliciteren met hun diamanten huwelijk.

Freek (84) en Alie (82) leerden elkaar ruim 64 jaar geleden kennen. Beiden kwamen uit het boerenleven en eigenlijk was het meteen raak. Samen bouwden zij ruim zestig jaar aan hun gemengde boerenbedrijf aan de Rohorst in Den Ham.

Na de landbouwschool ging Freek fulltime aan de slag op het bedrijf. Alie werkte direct na het huwelijk volop mee, óók toen het gezin groeide. Het echtpaar kreeg zes kinderen, zeventien kleinkinderen en dertien achterkleinkinderen. Het huis was altijd vol leven. De deur stond én staat nog altijd open, ook in het appartement waar ze nu wonen. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen komen graag over de vloer. 

Stilzitten past niet bij Alie en Freek. Jarenlang maakten ze samen veel fietstochten. Tegenwoordig gaan ze vaker apart er op uit en is vooral Alie nog vaak op de fiets te zien. Ze rijdt geen auto, maar komt overal op de fiets.

Vrijwilligerswerk speelt nog steeds een grote rol in hun leven. Alie is actief bij woonzorgcentrum Krönnenzommer in Hellendoorn en ze bezoekt de soos van ZorgSaam. Freek zette zich jarenlang in voor zwembad De Groene Jager in Den Ham, waar hij verschillende hand- en spandiensten verrichtte, zoals het maaien van gras. 

Een prachtig en bijzonder jubileum van twee mensen die dankbaar terugkijken op hun leven samen en alles wat zij samen hebben opgebouwd. Ze hopen nog veel gezonde jaren met elkaar te mogen delen.